rsk

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

v rámci kampaně na podporu četby Rosteme s knihou

PŘÍBĚH TISÍCE A DRUHÉ NOCI aneb Literatura arabského světa

Napište pohádku či příběh ve stylu arabské literatury o tom, jak vypadala tisící a druhá noc krále Šahrijána a Šahrazád. Inspiraci hledejte v pohádkách tisíce a jedné noci. Nakladatelství Mladá fronta právě vydalo knihu Kouzelná lampa od Daniely Fischerové, kterou i s podpisem autorky obdrží první tři ocenění z každé kategorie (kromě dalších cen). Ostatní účastníci slavnostního vyhlášení získají na knihu slevu.

lampa

„Jen příběh trvá, věčně trvá.
Dnes je noc tisící a prvá.
Zažehněme si doma svíci
a poslouchejme vyprávění
o světě dávno zmizelém.

Kdo chcete, vydejte se s námi
na mnoho dobrodružných cest.“

Daniela Fischerová, Kouzelná lampa


Maximální délka příspěvku je 1 strana A4.
Delší příspěvky budou vyřazeny.
Uzávěrka soutěže: 31. 3. 2011

Soutěž je vyhlašována ve třech věkových kategoriích:

  1. první stupeň ZŠ
  2. druhý stupeň ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií
  3. střední školy

Došlé příspěvky vyhodnotí odborná porota a prvních deset autorů prací v každé kategorii bude pozváno na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže, které proběhne v pátek 13. května od 11.00 hodin na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2011 (12. – 15. května) za účasti spisovatelky Daniely Fischerové, která bude mít následně i besedu spojenou s autogramiádou.

Odpovědi posílejte e-mailem na adresu info@rostemesknihou.cz, nebo poštou na adresu: Svět knihy, s.r.o., Fügnerovo nám. 3, 120 00 Praha 2 (na obálku nebo do předmětu zprávy e-mailu napište heslo: RK11). Nezapomeňte na každý příspěvek uvést věkovou kategorii, jméno, adresu, (příp. třídu a adresu školy), e-mail a telefon. V případě úspěchu vás budeme kontaktovat.

Partnerem soutěže je nakladatelství Mladá fronta

mf