Listopadová pohádka - Věra Provazníková

Listopadová pohádka je příběhem malé holčičky, která hledá kamaráda, s nímž by mohla sdílet radosti, přání i smutky. Naštěstí žije v kouzelném světě, v němž se z ještěrky na chvíli může stát drak a z ještěrčích slz plamínky a kde žijí skřítkové, s nimiž si lze hrát. V poetické Listopadové pohádce mohou děti i dospělí do tohoto světa také vstoupit. Věra Provazníková je známá a oblíbená autorka literatury pro děti. Její autogramiáda na Světu knihy se bude konat v sobotu 14. 5. ve 13 hod. na stánku nakladatelství Portál.
http://obchod.portal.cz/produkt/listopadova-pohadka/

   

Jak počítají koťata - Jiří Žáček, Pavel Jurkovič

Jiří Žáček, známý básník, a Pavel Jurkovič, slavný hudební skladatel, vytvořili půvabnou knížku Jak počítají koťata, která obsahuje téměř 60 zhudebněných básniček pro děti předškolního a mladšího školního věku. Některé písničky jsou již známé, jiné zcela nové. Všechny najdeme jak v knize – s textem, notovým záznamem a ilustracemi, tak nazpívané dětskými sbory Radost a Pueri Gaudentes na přiloženém hudebním CD. Autogramiáda obou autorů na Světu knihy se bude konat v sobotu 14. 5. ve 13 hod. na stánku nakladatelství Portál.

http://obchod.portal.cz/produkt/jak-pocitaji-kotata/

   

Nová cesta k léčbě šikany - Michal Kolář

Kniha Nová cesta k léčbě šikany přináší nové poznatky o školní šikaně a metody jejího řešení. Je zde srozumitelně a na případech osvětlována účinná a minimálně riziková cesta k léčbě šikanování. Dr. Michal Kolář, odborník na téma šikany, se věnuje také novým skutečnostem, jako jsou kyberšikana, šikana učitelů, projevy šikany v mateřských školách či pomoci rodičům šikanovaných dětí. Beseda s Michalem Kolářem, na niž zve nakladatelství Portál rodiče, učitele i všechny další zájemce o téma šikany, se na Světu knihy bude konat v sobotu 14. 5. v 10 hod. v Autorském sále.
http://obchod.portal.cz/produkt/nova-cesta-k-lecbe-sikany/

   

Tančím tak rychle, jak dokážu - Barbara Gordon (audiokniha)

Audiokniha Tančím tak rychle, jak dokážu je autobiografickou zpovědí Barbary Gordonové, úspěšné emancipované ženy, scenáristky a režisérky newyorské televize, která mobilizovala všechny síly, aby dokázala žít bez návykových léků. Mimořádně silný příběh v podání Simony Postlerové je výpovědí o bolestech a úzkostech, které v dnešním světě mohou postihnout každého z nás, ale zároveň dává naději, že s nimi můžeme bojovat a zvítězit nad nimi. Ukázku z Tančím tak rychle, jak dokážu přečte Simona Postlerová na Světu knihy v sobotu 14. 5. v 16 hod. v sále Rosteme s knihou.
http://obchod.portal.cz/produkt/tancim-tak-rychle-jak-dokazu-5cd/

   

Nejkrásnější židovské legendy -  Victor Malka (audiokniha)

Nejkrásnější židovské legendy jsou souborem legend, povídek a anekdot, které odrážejí ducha židovského lidu, svědčí o lásce k pravdě i ke spravedlnosti a přinášejí radost a potěšení. Ukazují, že je někdy dobré smát se sám sobě i druhým. Ve velmi osobitém podání Otakara Brouska st. tak můžeme v legendách nalézt zrnka moudrosti, která se dotýká každého člověka v každé době. Ukázku z Nejkrásnějších židovských legend přečte Otakar Brousek st. na Světu knihy v sobotu 14. 5. v 16 hod. v sále Rosteme s knihou.
http://obchod.portal.cz/produkt/nejkrasnejsi-zidovske-legendy-cd/